10 Megapikseli z 12-krotnym zoomem optycznym

Nowy Ultrazoom firmy FujiFilm, wyposażony jest w 10-megapikselową matrycę, 12-krotne zbliżenie optyczne i 2,7-calowy ekran LCD, a wszystko w dość niskiej, jak na ten segment cenie.

Rywal niedawno zapowiedzianego przez Sony modelu H20, to równie budżetowy aparat kompaktowy z segmentu Ultrazoom, wyposażony w 10-megapikselową matrycę CCD, 2,7-calowy ekran LCD oraz obiektyw Fujinon z 12-krotnym zoomem optycznym z zakresem ogniskowych 33-396 mm (ekwiwalent dla małego obrazka). Model FinePix S1500fd posiada również podwójną stabilizację obrazu, automatyczne rozpoznawania sceny, system detekcji twarzy z automatyczną redukcją efektu czerwonych oczu, wizjer elektroniczny, zakres czułości do ISO 1600 oraz możliwość nagrywania filmów, ale tylko z rozdzielczością VGA.

Aparat FinePix S1500fd dostępny będzie jeszcze w marcu 2009 roku, w cenie 250 dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę powyżej 950 złotych, czyli nieco mniej, niż model H20 ze stajni Sony.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.