Budżetowy, 10,1-megapikselowy kompakt
Pentax dodaje do swojej oferty zaktualizowaną wersję modelu Optio E70, od którego w kwestii parametrów technicznych nie różni się praktycznie niczym. Tak więc w obudowie ważącej zaledwie 175 gramów zmieszczono 10,1-megapikselowy czujnik CCD z zakresem czułości ISO 80-6400 oraz obiektyw z 3-krotnym zbliżeniem optycznym i zakresem ogniskowych 32 – 96 mm (ekwiwalent dla małego obrazka). Natomiast starszy model posiada 10-megapikselową matrycę z zakresem czułości ISO 64-6400. Sami przyznacie, że różnice są znikome.
Nowy aparat posiada również funkcję wykrywania twarzy i uśmiechu, 2,4-calowy ekran LCD o rozdzielczości 112 tysięcy pikseli oraz śmieszną ilość wbudowanej pamięci, a konkretniej 11 MB, którą rzecz jasna można rozszerzyć o dodatkowe gigabajty za pomocą kart SD.
Kompakt Optio E70L dostępny będzie w marcu, w sugerowanej cenie 100 funtów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 500 złotych.