Termin Sakshat w wolnym tłumaczeniu oznacza

Cała prawda o hinduskim notebooku za 10 dolarów

Trudno było uwierzyć, że hinduski rząd zdoła zbudować notebooka za 10 dolarów. Nie bez powodu, bowiem okazuje sie, że nie jest to laptop, a urządzenie do przechowywania danych.

Analitycy i inżynierowie, podobnie zresztą jak my wszyscy, byli zdumieni, jak hinduski rząd zamierza zbudować laptop, którego koszt nie przekroczy kwoty 10 dolarów. No cóż, teraz już jest wszystko jasne, bowiem proponowane urządzenie o nazwie Sakshat wcale nie przypomina notebooka. Jest to urządzenie do przechowywania danych wyposażone w niewielki ekran i liczne porty, do którego można podłączyć komputer lub drukarkę. Urządzenie ma jedynie umożliwiać dostęp do materiałów edukacyjnych.

Nie dość, że urządzenie jest dalekie od przejęcia nazwy notebooka, to dodatkowo koszty jego wytworzenia na razie również przekraczają (i to trzykrotnie) wyznaczoną kwotę 10 dolarów. Ministerstwo Edukacji jest jednak przekonane, że uda się na tyle zmniejszyć koszty, aby osiągnąć cel.

Wiele obiecywano, a wyszło jak zwykle.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.