Casio Exilim EX-FH20

Aparat z matrycą 10,3 Mp typu CMOS, wyświetlaczem 3 cala i zoomem optycznym 20x

Pierwszym aparatem, który zadziwił świat niezwykle wysoką częstotliwością rejestrowania klatek podczas fotografowania i filmowania, był Eximilm F1. FH20 to taki jego młodszy i, co bardzo ważne, tańszy brat, który zachowuje jednak niezwykłą żywiołowość swego protoplasty. Objawia się ona nie tylko w możliwości wykonania aż 40 zdjęć w pełnej rozdzielczości w ciągu zaledwie jednej sekundy, ale również podczas nagrywania ujęć wideo – nawet z częstotliwością 1000 kl./s. Wprawdzie rozdzielczość filmów zmniejsza się wtedy do 224×56 pikseli, ale za to możemy zaobserwować rzeczy, które do tej pory były zwyczajnie niewidoczne. Z drugiej strony podczas filmowania z klasyczną częstotliwością 30 kl./s możemy z pomocą Casio kręcić ujęcia w rozdzielczości HD (1280×720), a przy całkiem niezłej rozdzielczości VGA (640×480) FH20 wyciąga już 210 kl./s.

Z drugiej strony kompakt Casio to po prostu dobry aparat. 20-krotny zoom optyczny, stabilizacja matrycy, zaawansowane tryby fotograficzne, zapis w formacie RAW i świetna ergonomia – to kilka z wielu zalet. Należy dodać jeszcze wysoką jakość zdjęć – dzięki ciut niższej rozdzielczości matrycy CMOS aparat rejestruje zdjęcia o znacznie niższym poziomie szumów niż inne modele z długimi zoomami.

  • Oceny
    • Łączna 62
1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.