Spore możliwości, przy niewielkich rozmiarach i lekkiej konstrukcji – z tych powodów netbooki są łakomym kąskiem

Cen komputerów Asusa… podwyżka (Aktualizacja)

W dobie kryzysu, jako że portfele nam się ciągle kurczą, oczekiwalibyśmy raczej obniżki cen. Tymczasem Asus postanowił nawet o 20 procent podniesie ceny swoich mobilnych komputerów.

Asus planuje od 1 marca podwyższyć ceny swoich notebooków i netbooków, nawet o 20 procent. Szczegóły tego posunięcia, które najprawdopodobniej jest podyktowane zarówno wszechobecnym kryzysem gospodarczym, jak i zwiększeniem cen części komputerowych i kosztów produkcji, nie zostały ujawnione, jednak zakładając najgorszy scenariusz, cena netbooka Eee PC 1000HE wzrośnie z 399, do 479 dolarów (ponad 1700 złotych).

Jeśli zatem planujecie zakup jednego z komputerów tajwańskiego producenta – pospieszcie się, bo po 1 marca może być już znacznie droższy.

Aktualizacja:

Holger Schmidt, dyrektor ds. marketingu i rzecznik niemieckiej filii Asusa, stanowczo zaprzecza, jakoby firma planowała podwyżkę cen swoich notebooków i netbooków. Najprawdopodobniej zatem w całej Europie nie należy spodziewać się wzrostu cen, ale jak to będzie w skali globalnej – czas pokaże.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.