Eizo angażuje się w rynek medyczny

Eizo wprowadza do oferty model RadiForce RX320 - 3-megapikselowy diagnostyczny monitor medyczny o naturalnej rozdzielczości 1 536 × 2 048.

Dzięki 3-megapikselowej rozdzielczości monitora RX320, większość zdjęć medycznych, od prześwietleń CR klatki piersiowej, po wizualizacje 3D/Fusion, może zostać wyświetlona z dużą jakością obrazu na jednym monitorze.

Jasność na poziomie 900 cd/m2 i współczynnik kontrastu 1 000:1 stawia go w jednej linii z monochromatycznymi monitorami diagnostycznymi, zapewniając pełną zgodność ze standardem DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine) Part 14. Monitor RadiForce RX320 nadaje sie do wyświetlania zarówno obrazów kolorowych, jak i monochromatycznych. Ponadto, dzięki wyposażeniu w 10-bitowe wejścia dla każdego koloru RGB, RadiForce RX320 może wyświetlać ponad bilion kolorów jednocześnie, zapewniając e wyświetlanie kolorowych wizualizacji 3D i obrazów scalonych w wysokiej jakości.

EIZO wyposażyło monitor w sterujące procesory obrazu najnowszej generacji. Układ ASIC posiada funkcję Digital Uniformity Equalizer (DUE), której zadaniem jest kompensowanie niejednolitości jasności charakterystycznej dla paneli LCD. DUE koryguje nierównomierność jasności dla poszczególnych stopni skali szarości, aby zapewnić ich równomierny poziom na całej powierzchni ekranu. DUE koryguje również nierównomierność chrominancji, umożliwiając tym samym precyzyjne wyświetlanie monochromatycznych obrazów. Dzięki temu monitor spełnia wymagania określone przez standardy takie jak AAPM, DIN czy EUREF.

Monitor jest objęty pięcioletnią gwarancją. Pewność EIZO co do jakości swoich produktów rozciąga się także na stabilność podświetlenia, która również jest objęta gwarancją przez tak długi okres czasu. Monitor RX320 będzie dostępny od marca. Nie jest jeszcze znana cena urządzenia.

Dodatkowe funkcje:

  • opatentowana przez EIZO funkcja stabilizacji jasności, która szybko normalizuje poziom jasności zaraz po uruchomieniu lub wyjściu ze stanu czuwania oraz kompensuje fluktuacje jasności powodowane przez temperaturę otoczenia i naturalne zużycie świetlówek.
  • funkcja CAL Switch pozwala na przełączanie przyciskiem na przednim panelu różnych trybów kalibracji, stosownie do wyświetlanego rodzaju obrazu.
  • obsługa wejścia Dual link, dzięki której uzyskuje się płynne odtwarzanie obrazów ruchomych, bez utraty klatek.
  • sprzętowe przełączanie pomiędzy orientacją pionową i poziomą, dzięki funkcji Image Rotation.
  • funkcja Backlight Saver zmniejsza zużycie energii i wydłuża czas pracy monitora.
  • spełnianie rygorystycznych standardów medycznych, bezpieczeństwa i promieniowania EMC, wliczając w to TÜV/GM, CE Medical Device Directive oraz UL60601-1.
  • kompatybilność ze zdalnym urządzeniem kalibracyjnym EIZO Clip-On Swing Sensor (sprzedawane osobno).
  • zgodność z oprogramowaniem kontroli jakości EIZO – RadiCS  oraz oprogramowaniem do zarządzania sieciowego QC – RadiNET Pro  (sprzedawane osobno).
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.