Energooszczędne telewizory Xcanvas Eco

Telewizory LCD z rodziny Xcanvas, zamiast gigantycznego współczynnika kontrastu, czy wysokich częstotliwości odświeżania, oferują redukcję ilości pobieranej mocy nawet o 70 procent.

LG prezentuje trzy nowe telewizory z rodziny Xcanvas Eco, które w odróżnieniu od swoich plazmowych odpowiedników, zamiast wysokich współczynników kontrastu, czy wysokich częstotliwości odświeżania obrazu, oferują wydajny tryb oszczędzania energii, który pracując w czterech fazach, pozwoli zredukować rachunek za prąd nawet o 70 procent.

Modele LH30FD o przekątnych ekranu 32, 42 i 47 cali posiadają również technologię Cinema Color, która poprawia jakość wyświetlanego obrazu w zakresie głębi kolorów, ale również kontrastu. Niestety, na więcej szczegółów dotyczących wyposażenia będzie musieli zaczekać, bowiem koreański producent w notce prasowej był raczej oszczędny w słowach.

Poznaliśmy natomiast ceny nowych telewizorów Xcanvas Eco, które wyniosą około 870, 1196 i 1740 dolarów, odpowiednio do długości przekątnej ekranu. W przeliczeniu zatem otrzymamy kwoty powyżej 3200, 4400 oraz 6400 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.