Google Chrome, teraz już w pełni sił, staje do walki z Firefoksem

Google razem ze Wspólnotą Europejską przeciwko Microsoftowi

Google pomoże Komisji Europejskiej w procesie antymonopolowym przeciwko Microsoftowi. Dołączy tym samym do Opery i Mozilla, które również popierają inicjatywę urzędników.

Internet Explorer był już od czasów Windowsa 98 kością niezgody, w sporze Microsoft kontra reszta świata. Konkurencja nie może znieść faktu, że przez dołączanie przeglądarki internetowej, do najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie, mają o wiele mniejsze szanse na popularyzację swoich produktów. Wspólnota Europejska jest podobnego zdania i wspierana przez Mozillę i Operę zarzuca „nieuczciwe praktyki” Microsoftowi.

Do uczestników procesu dołączyła niespodziewanie firma Google. Autorzy Chrome’a są zdania, że Microsoft uniemożliwia skuteczną rywalizację na rynku przeglądarek.

Jeśli konkurencja wygra ten spór, litera prawa europejskiego będzie wyraźnie wskazywała, że Microsoft nie ma prawa decydować o losie własnego produktu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.