Internet Explorer traci, a konkurencja nie śpi

Według statystyk Net Applications przeglądarka internetowa Microsoftu nieznacznie traci udział w rynku, podczas gdy Firefox, Safari oraz Chrome zyskują.

W styczniu Internet Explorer zanotował kolejną stratę, przez co fotel lidera na rynku przeglądarek może nie jest jeszcze zagrożony, ale na pewno sukcesywnie osłabiany. Udział w rynku produktu Microsoftu spadł z 68,15 proc. w grudniu 2008 roku, do poziomu 67,55 procenta w zeszłym miesiącu. Tymczasem rywale nie próżnują i tak oto Firefox osiągnął 21,53 procenta, wdrapując się z progu 21,34 proc., natomiast Safari Apple’a, okupujące ostatnie miejsce na podium, ogarnęło 8,29 procenta rynku. Przeglądarka Google Chrome nieznacznie poprawiła swoje notowania i z 1,04 proc. wyskubała 1,12 procenta.

IE ciągle traci udział w rynku od sierpnia 2008 roku i chociaż nie są to znaczące straty, to w skali roku nie wygląda to już tak kolorowo. W okresie od pierwszego miesiąca 2008 do stycznia 2009 przeglądarka potentata z Redmond straciła aż 8 procent rynku, podczas gdy w tym samym okresie Firefox zyskał 4,55 procenta.

Ciekawe, czy Internet Explorer 8 przerwie ten niefortunny dla Microsoftu trend.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.