Björn Ulvaeus to szwedzki autor tekstów piosenek, kompozytor, gitarzysta i wokalista

Klawiszowiec Abby zbulwersowany nieporadnością szwedzkiej prokuratury

Szwedzkim procesem przeciwko Pirate Bay żyje cały świat. Björn Ulvaeus, ze szwedzkiej supergrupy Abba, nazwał popierających portal "leniwymi chytrusami".

Björn Ulvaeus, klawiszowiec Abby, był wielce zaszokowany problemami w udowodnieniu przestępstwa portalowi The Pirate Bay. Na łamach portalu Newsmill, nazwał wszystkich użytkowników serwisu „leniwymi chytrusami zasłaniającymi się wolnościowymi ideałami”. Ulvaeus jest zdania, że współczesna młodzież i popkultura mają błędną wizję przemysłu muzycznego. – Wszyscy widzą muzykę jako gigantyczny przemysł i idealizują walkę konsumentów z drogimi nagraniami do walki Dawida Goliata. Zapominają jednak o tym, że wszystko to pochodzi ze starań i wysiłków jednego małego człowieczka, muzyka, który chce wynagrodzenia za swoją ciężką pracę – mówi klawiszowiec.

Władzom The Pirate Bay tymczasem nie przechodzą dobre humory. Peter Sunde, współzałożyciel serwisu, wydał krótkie oświadczenie prasowe. Zacytujemy je w całości, bez tłumaczenia: „EPIC WINNING LOL”…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.