Konica Minolta magicolor 1600W

archiwum
Niewielka kolorowa drukarka laserowa wykorzystująca przestarzały mechanizm czteroprzebiegowy, co skutkuje niską szybkością druku w kolorze (ok. 4 razy wolniejszą niż w odcieniach szarości). Zabrakło wyświetlacza, podajnika ręcznego czy możliwości druku dwustronnego, a koszty druku są wysokie. Na

Zobacz cały ranking:

Wysoka jakość druku. Konica Minolta magicolor 1600W zawiera mechanizm czteroprzebiegowy, przez co szybkość druku w kolorze jest ok. czterokrotnie mniejsza niż druku monochromatycznego. Wydrukowanie 10 stron tekstu w kolorze trwa aż 127,6 s, natomiast w odcieniach szarości 37,4 s. Za to jakość druku stoi na bardzo wysokim poziomie. Kolory są wiernie odwzorowane, a drobne czcionki i cienkie linie wydrukowane prawidłowo. Można mieć jedynie niewielkie zastrzeżenia co do zakłóceń na jednolitych powierzchniach. Podczas drukowania poziom hałasu przekracza 61 dB, co jest dość wysoką wartością, ale raczej typową dla niewielkich laserówek.

Zamykana kaseta na papier mieści 200 arkuszy, a odbiornik papieru 100 arkuszy. Zabrakło wyświetlacza i podajnika ręcznego (np. dla kopert). Startowe moduły z tonerami CMYK wystarczają na 500 stron. Standardowe kasety mają wydajność 1500 str. Dostępne są kasety o zwiększonej wydajności, wystarczające do wydrukowania 2500 stron. Z powodu ich stosunkowo wysokiej ceny koszty druku są duże. Sterownik GDI o przeciętnej funkcjonalności dostępny jest tylko dla systemów z rodziny Windows, zabrakło wersji dla Linuksa czy Mac OS-a.