Coraz więcej rzeczy codziennego użytku, kryje w sobie skomplikowane układy elektroniczne

Mobilny procesor ARM w technologii 32 nm

ARM prezentuje swój pierwszy mobilny procesor z rodziny Cortex, wytworzony w 32-nanometrowym procesie technologicznym, który skierowany jest na segment smartfonów.

ARM dostosowuje się do ostatnich wydarzeń w świecie IT, demonstrując swój pierwszy procesor wytworzony w 32-nanometrowej technologii. Układ jest znacznie mniejszy, niż większość obecnych na rynku, a jednocześnie zwiększa szybkość działania poprzez zmniejszenie dystansu między komponentami. Platforma wykorzystuje również technologię tranzystorów high-K metal gate, które redukują ulatnianie się energii.

Developerzy uzyskają dostęp do 32-nanometrowych procesorów Cortex jeszcze w tym roku, jednak ARM nie planuje rozpoczęcia masowej produkcji przed 2010 rokiem. Potencjalnymi klientami są jak zwykle Samsung, Freescale, Texas Instrument i Toshiba.

Kolejnym krokiem ARM będzie przejście na jeszcze niższy proces technologiczny – 28 nanometrów, a także wdrożenie nowej technologii w pozostałych architekturach, jak ARM11.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.