MSI P7NGM-Digital

Płyta MSI P7NGM-Digital bazuje na chipsecie Nvidia nForce 730i. Jest  to pierwszy układ sterujący, który wspiera technologię Hybrid SLI dla procesorów Intela z gniazdem LGA775. Z płytą zintegrowano układ graficzny Nvidia GeForce 9300, który oprócz wspomnianej obsługi Hybrid SLI zgodny jest ze standardem DirectX 10. Zintegrowana grafika ma aż trzy wyjścia video, z czego jedno analogowe i dwa cyfrowe – DVI oraz HDMI.
MSI P7NGM-Digital

Cóż, 30 fps w leciwej grze – to nie jest powalający wynik. Konkurenci są jednak znacznie gorsi.

Cóż, 30 fps w leciwej grze – to nie jest powalający wynik. Konkurenci są jednak znacznie gorsi.

Konstrukcja płyty cechuje się dużą liczbą poszczególnych złączy oraz kontrolerów. Niestety zostały one rozmieszczone w nieprzemyślany sposób. Np. złącza dla napędów SATA2 zostały umieszczone w oddali od krawędzi laminatu i w niezbyt szczęśliwym miejscu – przy slocie PCI Express. Przez to, gdy umieścimy w nim szeroką kartę graficzną z rozbudowanym chłodzeniem, okaże się, że albo nie podepniemy wszystkich napędów SATA, albo nie zainstalujemy karty graficznej.

Jakość dźwięku jest średnia. Można było to zrobić lepiej, o czym świadczy wynik Gigabyte'a.

Jakość dźwięku jest średnia. Można było to zrobić lepiej, o czym świadczy wynik Gigabyte’a.

Płytę wykonano w  standardzie microATX co pozwoli ją umieścić w niewielkiej obudowie dla komputera typu Media PC. Wydajność zintegrowanego układu graficznego z powodzeniem wystarczy do odtwarzania filmów w rozdzielczości HD oraz płynnego grania w starsze gry jak Doom 3, gdzie układ generuje 30 klatek w rozdzielczości 1280×1024. Gdy zapragniemy grać w bardziej wymagające gry możemy zwiększyć wydajność w trybie GeForce Boost przez dodanie zewnętrznej karty ze złączem PCI Express np. GeForce 9600GT. Do wad płyty należy zaliczyć ubogie oprogramowanie dołączone do zestawu.

Na chipsecie znajduje się tylko zwykły radiator. Jak widać, ten element można było poprawić.

Na chipsecie znajduje się tylko zwykły radiator. Jak widać, ten element można było poprawić.