Nokia ma już doświadczenie w produkcji urządzeń typu Internet Tablet, zbliżonych funkcjonalnością do netbooków

Nokia wchodzi na rynek notebooków?

Według dyrektora generalnego fińskiego producenta, Nokia bardzo aktywnie szuka możliwości wkroczenia na rynek notebooków.

Dotychczas to producenci komputerów, jak HP, Acer, czy Asus, próbowali swoich sił w segmencie smartfonów, jednak tym razem Nokia, wciąż największy producent telefonów komórkowych, zamierza sprawdzić się na rynku przenośnych komputerów. Według dyrektora generalnego fińskiego producenta – Olli-Pekki Kallasvuo, Nokia aktualnie „bardzo aktywnie wypatruje” możliwości wkroczenia na segment notebooków.

W ostatnich czasach, telefony zaczęły bardziej przypominać miniaturowe komputery, dlatego nie jest powiedziane, że Nokia nie ma żadnych szans na rynku notebooków, a tym bardziej netbooków.

Niestety, z uwagi na wszechobecny kryzys finansowy, może nie być najlepszy czas na zmianę branży, więc nawet jeśli fiński producent podejmie decyzję o rozpoczęciu budowy przenośnych komputerów, nie należy spodziewać się ich zbyt szybko.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.