Obrażony Wrocławianin wytacza proces Wikipedii

Agnieszka K., sekretarz Stowarzyszenia Wikimedia Polska, została postawiona przed sądem. Arnold Buzdygan jest zdania, że opisujący go artykuł w Wikipedii go obraża.

Arnold Buzdygan został określony w opisującym go artykule w Wikipedii jako troll internetowy, czyli irytujący prowodyr, który grasuje na forach internetowych. Jak nietrudno się domyślić, Buzdyganowi to się nie bardzo spodobało. Do tego stopnia, że postanowił pozwać Stowarzyszenie Wikimedia, żądając usunięcia notki na jego temat i 100 tysięcy złotych odszkodowania.

Wikimedia Polska na swoją obronę przyjmuje fakt, iż nie ma wpływu na treści w niej umieszczane. Największa na świecie internetowa encyklopedia jest tworzona przez internautów. Edycja, usuwanie i dodawanie artykułów jest poddawane głosowaniu przez jej użytkowników. Członkowie Stowarzyszenia nie mają takich uprawnień.

Najbliższa rozprawa odbędzie się w marcu.

0
Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.