Powtórzenie nagłówków kolumn na wszystkich stronach

W niektórych dokumentach edytujemy obejmujące kilka stron listy zamówień lub nazwisk. Aby nie utracić przejrzystości, na początku każdej strony wpisujemy ręcznie nagłówki kolumn – jest to dosyć żmudne i czasochłonne.

Edytor tekstu może tę pracę wykonać za nas. W celu zaznaczenia tytułów klikamy lewym przyciskiem myszy z prawej strony wiersza z nagłówkami poszczególnych kolumn tabeli. W przypadku edytora Word 2007 przechodzimy do aktywnego na wstędze paska »Narzędzia tabel«, gdzie klikamy zakładkę »Układ«, a następnie wybieramy polecenie »Powt. wiersze nagł.«. W starszych wersjach edytora tekstu wybieramy z menu polecenie »Tabela | Powtarzanie nagłówków wierszy«. Dzięki temu Word będzie wstawiał zaznaczony wiersz zawsze na początku nowej strony.

Wskazówka:

W trakcie definiowania nagłówka nie jesteśmy ograniczeni do jednego wiersza – możemy również zaznaczyć większą liczbę wierszy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.