Prawie-Atlantyda na Google Earth

Tabloidy krzyczą głośnymi tytułami, fora internetowe kipią. Wszystko z powodu rzekomo odnalezionej Atlantydy dzięki nowej wersji Google Earth.

Wraz z nową wersją Google Earth możemy podziwiać nie tylko lądy naszej pięknej planety, ale i podmorskie dna. Łowcy sensacji, mając zupełnie nowe pole do popisu, rozpoczęli przeczesywanie podmorskich głębin w poszukiwaniu tajnych baz wojskowych i wraków UFO. Pierwszym, „cudownym” znaleziskiem, jest… Atlantyda.

Trzeba przyznać, że zdjęcie wygląda całkiem przekonująco. Podmorskie formacje u wybrzeży Afryki nie mogły być uformowane przez żaden znany, naturalny proces. Co więcej, atlantydolodzy po analizie współrzędnych geograficznych znaleziska, wyrazili opinię, że w istocie może być tajemnicze, zatopione miasto. Tabloidy zawrzały. Niestety, wyjaśnienie regularnych wzorów na dnie jest dość prozaiczne: to ślady, jakie pozostawiła łódź po badaniach sonarowych tego regionu. Oczywiście, łowców spisków i paranormalnych zjawisk zupełnie to nie zraziło. Cóż można dodać? The truth is out there… 😉

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.