Masowa produkcja układów ruszy w kwietniu

Procesor dla telefonów, który obsługuje wideo 1080p

Nowy procesor NECa potrafi nie tylko przetwarzać 12-megapikselowe fotografie, ale również poradzi sobie z dekodowaniem materiałów wideo w rozdzielczości Full HD.

NEC prezentuje nowy procesor, który pozwoli zwiększyć możliwości telefonów, w zakresie przetwarzania obrazu. CE143 to układ SoC, który potrafi przetwarzać obrazy w rozdzielczości 12 Megapikseli, ale również dekoduje materiał w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, dzięki czemu możliwe będzie odtwarzanie filmów Full HD na urządzeniu, wyposażonym w ten procesor. Co więcej, nowy układ oferuje szybkie wykrywanie twarzy, stabilizację obrazu oraz technikę „super rozdzielczość”, która zredukuje rozmazania i pikselację podczas używania cyfrowego zoomu.

Japoński producent chce zademonstrować nowy procesor jeszcze w tym miesiącu, oczywiście na targach Mobile World Congress, natomiast producenci telefonów komórkowych, otrzymają egzemplarze testowe w marcu, za które zapłacą 44 dolary (ponad 160 złotych).

Przykłady użycia nowego układu możecie zobaczyć tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.