Przywrócenie narzędzia msinfo.exe

Na komputerze z Windows XP jedno z narzędzi firmy Paragon powoduje restart komputera. By sprawdzić, co dokładnie jest tego przyczyną, potrzebujemy pakietu narzędzi msinfo.exe. Niestety, plik "MSinfo32" jest z niewiadomego powodu uszkodzony – nie udaje się wywołać informacji o systemie. W jaki sposób doinstalować narzędzie Msinfo32.exe, nie reinstalalując systemu operacyjnego?

Może pomóc instalacja naprawcza, ale Windows przywraca stan aktualizacji do tego, jaki jest na wykorzystanej do instalacji płycie z systemem operacyjnym. Jeśli nie ma na niej SP3, to mamy problem. Co prawda, można samemu przygotować instalację ze zintegrowanym service packiem, ale jest to czasochłonne. Najprościej, gdy mamy płytę CD z Service Pack 3. Znajdujemy na niej plik „MSINFO.EX_” w folderze „i386”. To właśnie on jest nam potrzebny. Wystarczy go skopiować na dysk, a następnie przejść do folderu i uruchomić okno terminala CMD. W Wierszu polecenia wpisujemy

expand MSINFO32.EX_ MSINFO32.EXE

Dzięki temu poleceniu wypakujemy skompresowaną wersję pliku „MSINFO32.EXE” do aktualnego folderu. Plik kopiujemy do folderu „C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo\”. Gdy to zrobimy, wszystko powinno znowu działać prawidłowo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.