Samsung WB500

Aparat z matrycą 10,3 Mp typu CCD, wyświetlaczem 2,7 cala i zoomem optycznym 10x

Jeśli główną ideą powstania kompaktów było stworzenie aparatów o niewielkich rozmiarach, przy zachowaniu dużej uniwersalności zastosowań, to Samsung WB500 zbliża

się do tego ideału. W płaskim, naprawdę kompaktowym korpusie chowa się 10-krotny zoom optyczny ze stabilizacją. Co więcej, najkrótsza ogniskowa ma wartość 24 mm (dla małego obrazka), dzięki czemu zmieszczenie w kadrze całej szkolnej wycieczki lub wykonanie portretu na tle Empire State Building nie będzie specjalnym problemem.

Co ciekawe, WB500 to kolejny już kompakt Samsunga, który przewyższa wiele innych modeli nie tylko jakością zdjęć, ale również solidnością wykonania. Z pewnością dorównuje pod tym względem japońskim konkurentom, takim jak Panasonic TZ5 czy TZ7. Dzięki wyraźnemu zgrubieniu prawej części korpusu trzyma się go i obsługuje wygodnie, jedynie lampa błyskowa umieszczona została tak, że łatwo niechcący ją zasłonić.

WB500 dobrze wypadł w teście jakości zdjęć, wyostrzanych i podkolorowywanych na etapie automatycznej obróbki w aparacie.

  • Oceny
    • Łączna 60
2
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.