Sanyo PLC-XW65

Jest to niewielki i lekki (1,6 kg) projektor o rozdzielczości XGA (1024 x 768) wyświetlający mało kontrastowy obraz. Zestaw złączy jest dość ubogi. Żeby podłączyć sygnał S-Video, SCART lub komponentowy, wymagana jest przejściówki do jednego z dwóch wejść D-Sub. Jedno z tych wejść może również pełnić funkcję wyjścia na monitor komputerowy. Wbudowany monofoniczny głośnik ma moc 1 W RMS. W zestawie z projektorem znajduje się torba oraz kabel D-Sub, ale zabrakło m.in. dokumentacji w języku polskim.
Sanyo PLC-XW65

Menu OSD udostępnia wiele opcji, lecz jest niezbyt przejrzyste. Rzadziej spotykane funkcje to redukcja szumów, regulacja pozycji impulsu wygaszania (ang. clamp), regulacja liczby punktów w poziomie (ang. Total dots) oraz timer, wyłączający urządzenie po upływie określonego czasu. Użytkownik ma do dyspozycji pięć predefiniowanych profili obrazu oraz cztery ustawienia temperatury barw.

Zmierzona średnia jasność jest wysoka (ok. 1134 ANSI lm), natomiast współczynnik kontrastu zmierzony metodą on/off jest bardzo niski (ok. 301:1). Całkiem nieźle wypada za to kontrast zmierzony metodą ANSI – 52,08:1. Równomierność oświetlenia jest przecięna – nieco ponad 89%. Niewielki, szybko obracający się wentylator chłodzący lampę emituje bardzo głośny szum, który nawet w trybie ekonomicznym trzeba uznać za uciążliwy. Pobór energii elektrycznej w trybie normalnym wynosi 225 W.