Sapphire Radeon HD 4870 Toxic 1024MB GDDR5

Najnowsza karta graficzna firmy Sapphire została oparta o najwydajniejszy obecnie układ graficzny ATI – Radeon HD 4870. Jak słusznie zauważycie jest to już kolejny Toxic bazujący na tym chipsecie. Idąc na przeciw coraz większym wymaganiom stawianym przez gry koniecznym stało się dołożenie dodatkowych 512 MB pamięci, aby zapewnić wysoki komfort grania. W taki właśnie sposób powstał nowszy Sapphire Radeon HD 4870 Toxic 1024MB.
Sapphire Radeon HD 4870 Toxic 1024MB GDDR5

Podobnie jak wcześniejszy model, tak i ten bazuje na szybkich pamięciach GGDR5 Hynix o czasie dostępu 0,25 ns. Dodatkowa pamięć bardzo dobrze sprawdza się w grach lądujących dużą ilość tekstur do pamięci karty graficznej takich jak GRID czy Crysis. W naszych testach różnicę tą można zaobserwować również w grze World in Conflict. Podobnie jak we wszystkich kartach z serii Toxic tak i w tej zawartość opakowania jest bardzo imponująca. Znajdziemy tu bardzo bogaty zestaw oprogramowania firmy CyberLink w skład którego wchodzi DVD Suite (PowerProducer 4, PowerDirector 5 Express, Power2GO 5.5, [email protected] 3) oraz popularny odtwarzacz PowerDVD 7. Jeżeli zdecydujecie się sprawdzić wydajność karty, to w opakowaniu znajdziecie również najnowszy program Futuremarka – 3DMark Vantage. Niestety producent nie dołączył żadnej gry, którą moglibyśmy się cieszyć zaraz po zakupieniu tejże karty graficznej.

Wydajność, jaką oferuje Sapphire Radeon HD 4870 Toxic 1024MB GDDR5 jest bardzo wysoka. Karta w chwili obecnej stanowi czołówkę wśród kart wykorzystujących ten chipset, a jej wyniki śmiało można porównać do droższych kart nVidii bazujących na układach GeForce GTX260 Core 192.