Na Terabitowy Ethernet przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale wygląda na to, że nie wszystko da się zastąpić bezprzewodową technologią

Sen o Terabitowym Ethernecie

Badacze z Australii, Danii i Chin połączyli swoje siły, aby przedstawić prawdopodobieństwo powstania światłowodu, w którym sygnał przesyłany byłby z prędkością Terabita na sekundę.

Rozwiązanie, które jest współtworzone przez inżynierów z Australii, Danii i Chin, ma wykorzystywać fotoniczny układ używający wiązki laserowej do przełączania sygnałów oraz odmiany Chalkogenidu. Według Bena Eggletona, dyrektora centrum CUDOS (Centre for Ultrahigh bandwidth Devices for Optical Systems) na Uniwersytecie w Sydney, problemem nie jest uzyskanie tak wysokich prędkości przesyłu danych w światłowodzie, ale odbieranie tych danych z taką prędkością, w tak krótkim czasie.

Zatem możliwe jest wprowadzenie standardu Ethernet z prędkością przesyłu danych Terabit na sekundę, jednak nie obędzie się bez haczyka, o którym wspomniałem wcześniej – Eggleton przewiduje, że wdrożenie takiej prędkości w komercyjnych rozwiązaniach potrwa latami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.