Nowe twardziele Logiteca ważą niespełna 1,1 kilograma, zaś objęte są zaledwie roczną gwarancją

Trzy 1,5-terabajtowe zewnętrzne dyski twarde Logitec

Japońska firma Logitec zapowiada wprowadzenie na rynek trzy nowe, zewnętrzne dyski twarde z linii LHD-ED, pracujące z prędkością 7200 rpm i wyposażone w różną kombinację portów.

Choć tradycyjne dyski twarde są powoli wypierane z rynku przez szybsze stacje SSD, to wciąż zarówno ceny tych ostatnich, jak i stosunkowo niewielkie pojemności są czynnikami odstraszającymi klientów. Właśnie dlatego Logitec dodaje do swojej oferty zewnętrzne twardziele o pojemności 1,5 TB, które dostępne będą w trzech wersjach – LHD-EDU2 z portem USB 2.0, LHD-EDFU2 z portami FireWire i USB 2.0 oraz LHD-EDSAU2 z kombinacją eSATA + USB 2.0. Nowe dyski mierzą 42 x 225 x 132,5 mm, zaś pracują z prędkościami 7200 rpm.

Nowe dyski japońskiego producenta trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, w cenach mieszczących się w przedziale 282 – 304 dolary. Oznacza to tyle, że najtańszy model kosztował będzie powyżej 1050 złotych, choć wartość złotówki wciąż rośnie!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.