MWC 2009: Windows Mobile 6.5 – nowy interfejs i niewiele więcej

Na trwających właśnie targach w Barcelonie, Microsoft oficjalnie zaprezentował możliwości i zmiany, jakie przyniesie system Windows Mobile 6.5.

Odświeżona wersja Windows Mobile to żadna rewolucja, a raczej ewolucja. Zmiany tyczą się głównie interfejsu – teraz przypomina on ten znany z odtwarzacza Zune. Dla niewtajemniczonych, przypominamy, że w playerze Microsoftu ikony nie są ułożone w szeregu, a w układzie plastra miodowego, cały interfejs zaś ma być bardziej jednorodny (co oznacza również, że zniknie możliwość modyfikowania go wedle uznania).

Ciekawym usprawnieniem jest dostępność rozwijanej listy z najczęściej używanymi funkcjami (nieodebrane połączenia, wiadomości, itd.), nawet w przypadku zablokowania telefonu. Kolejną ważną nowością jest nowy mobilny Internet Explorer, który ma, zdaniem Microsoftu, „zlikwidować potrzebę pobierania jakiejkolwiek alternatywnej przeglądarki”. No cóż, pożyjemy, zobaczymy…

Windows Mobile 6.5 to przede wszystkim zmieniony wygląd i nowy interfejs. Dlatego też zapraszamy do obejrzenia Galerii w pierwszej części tego newsa.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.