Pierwszym klientem nVidii może okazać się Apple, które już zapowiedziało komputery Mac Mini z jeszcze niesprecyzowaną platformą nVidii

Wspólna, energooszczędna platforma nVidii i VIA w drodze?

Nvidia i VIA pracują nad platformą, która ma być nie tylko energooszczędna, ale również niedroga. Najprawdopodobniej będzie to połączenie karty GeForce 9800 z procesorem Nano.

Pomimo tego, że platforma ION (GeForce 9400 + Intel Atom) świeci pełnym blaskiem, a nVidia jest zajęta jej promowaniem, nie milkną głosy o nadchodzącej platformie, która będzie wspólnym dziełem kalifornijskiej firmy i VIA Technologies. Nowa płyta ma być kombinacją karty graficznej GeForce 9800 i procesora Nano, dzięki czemu będzie nie tylko energooszczędna, ale również budżetowa. Skierowana zaś ma być do segmentu nettopów, czyli niedrogich desktopów.

Platforma ION, która była już pokazywana kilka razy, skierowana jest natomiast do obydwu segmentów – nebooków i nettopów, tak więc nowa wspólna platforma będzie konkurowała z nią w tym ostatnim segmencie. W każdym przypadku, korzysta na tym nVidia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.