Producenci będą zmuszeni przygotowywać specjalne wersje odtwarzaczy na europejski rynek

Wspólnota Europejska zadba o słuch melomanów

Według badań przeprowadzonych przez Wspólnotę Europejską, europejska młodzież słucha zbyt często głośnej muzyki na słuchawkach.

Słuchanie głośnej muzyki na odtwarzaczu mp3 przez dłuższy czas może doprowadzić do permanentnej utraty słuchu czy szumów usznych, jak wykazało dokładne i drogie badanie przeprowadzone przez Wspólnotę Europejską. 5-10% z osób, które słuchają więcej niż godzinę tygodniowo głośnej muzyki na słuchawkach utraci nieodwracalnie słuch w ciągu 5 lat – wykazują badania.

Wspólnota Europejska ma tradycyjną receptę na ten problem, czyli nowe obostrzenia prawne. Opracowywana już jest dyrektywa, która z momentem wejścia w życie nakaże wszystkim producentom przenośnych odtwarzaczy multimedialnych zmniejszyć maksymalną możliwą głośność urządzenia, a także w oprogramowaniu sprzętu zaszyć algorytm, który by cyklicznie ostrzegał na wyświetlaczu playera o skutkach słuchania głośnej muzyki.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.