Nawet gigantom zdarzają się wpadki, ta była na szczęście przyjemna dla klientów

Amazon nieświadomie rozdał klientom gigabajty darmowej muzyki

Amazon ujawnia, że jego klientów spotkała dość miła niespodzianka. Przez krótki okres czasu, na skutek błędu w portalu, mogli oni za darmo pobierać wszystkie pliki MP3 ze sklepu.

Amazon sprawił nie lada prezent świąteczny swoim klientom. Co prawda nieświadomie, jednak kto w porę się zorientował, mógł pobrać za darmo dowolne pliki muzyczne z międzynarodowego sklepu Amazon.

Wszystko zaczęło się od drobnej usterki z przyjmowaniem kodów promocyjnych. Informatycy Amazona, chcąc go szybko naprawić, rozluźnili algorytm weryfikujący poprawność ciągu znaków z promocyjnej zdrapki. Okazało się, że witryna stała się na tyle pobłażliwa, że na jeden kod ze zdrapki umożliwiała pobranie nieograniczonej liczby „empetrójek”.

Amazon szybko zareagował i zablokował wszystkie kody promocyjne. Ich posiadaczom zwrócił pieniądze. Ale co kto naściągał, to jego…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.