Havok jest od dawna wykorzystywany przez wielu znanych producentów gier

AMD i Intel formują sojusz przeciwko Nvidii

AMD pracuje nad własną techniką przyśpieszania obliczeń związanych z fizyką. Wykorzystując silnik o nazwie Havok, chce tym samym stawić czoła PhysX-owi od Nvidii.

AMD pragnie dorównać Nvidii w dziedzinie sprzętowego przyśpieszania obliczeń fizycznych. Firmie tej zależy na tym do tego stopnia, że do współpracy zaprosiła swojego drugiego największego konkurenta: firmę Intel. Karty graficzne spod znaku AMD już wkrótce będą obsługiwały sprzętowe obliczenia związane z silnikiem fizycznym o nazwie Havok, który należy do Intela.

Jeżeli AMD przyłoży się do zadania i zaprezentuje gotowe rozwiązanie w najbliższym czasie, PhysX od Nvidii może mieć wrednego konkurenta. Obecnie jest już 200 gier komputerowych na rynku, które opierają się na Havoku. Kolejne 100 jest w zapowiedziach. Gier wykorzystujących PhysX jest obecnie do kupienia mniej, niż 20.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.