Przykład nowego materiału, który ma zapewnić szybszą produkcję i mniejsze koszty produkcji baterii

Bateria, która ładuje się w 20 sekund

Uczelnia Massachusetts Institute of Technology (MIT) ujawnia nową baterię, która potrafi w pełni naładować się w zaledwie 20 sekund.

Bateria, która ładuje się w 20 sekund – to nowe osiągnięcie jednej z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych na świecie – Massachusetts Institute of Technology, lub prościej MIT. Inżynierowie twierdzą, że bateria została wytworzona w ten sposób, aby zapewnić „obwodnicę” dla jonów do szybkiego przepływu energii elektrycznej.

Technologia, polegająca na zmodyfikowaniu materiału wykorzystywanego do budowy baterii, może zostać użyta zarówno do zasilania domowych urządzeń, jak telefony komórkowe, czy aparaty fotograficzne, ale również samochodach elektrycznych. Nowy materiał ulega degradacji znacznie wolniej, niż jakikolwiek inny dostępny na rynku.

To wszystko ma prowadzić do zmniejszenia zarówno wielkości, jak i wagi baterii, która na przykład w telefonach, jest z reguły najcięższą z jego wszystkich części.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.