Wiemy również to, że EeeNAS PC pobiera niewiele mocy, choć konkretnych liczb nie znamy

CeBIT 2009: 2-terabajtowy EeeNAS z ekranem dotykowym

EeeNAS PC to prezentowane na targach CeBIT rozwiązanie NAS firmy Asus, które oferuje nie tylko 2 Terabajty miejsca na dane, ale również ekran dotykowy i nagrywarkę DVD.

Tajwański producent na targach w Hannoverze prezentuje nie tylko netbooki, ale również rozwiązanie NAS, także należące do rodziny produktów Eee. Pamięć masowa o nazwie EeeNAS PC to urządzenie dostarczające 2 Terabajty miejsca na dane, które podłączone będzie bezpośrednio do sieci komputerowej. Kontrolować wszystko można dzięki 3,5-calowemu wyświetlaczowi dotykowemu, który umieszczono z przodu obudowy. Tuż pod nim znajdziemy również nagrywarkę DVD typu slot-in.

EeeNAS PC jest zdolny do pracy w trybie 24/7, generuje tylko 28dB hałasu, co oznacza, że jest niemal bezgłośny, a także posiada zasilacz UPS. Nowe rozwiązanie może pracować zarówno jako serwer multimediów, jak i urządzenie do tworzenia kopii zapasowych.

Asus jeszcze nie podał informacji na temat ceny i dostępności nowego EeeNAS PC.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.