CeBIT 2009: Pierwsza płyta z dwoma gniazdami LGA 1366

Na tegorocznych targach Asus zdecydowanie króluje. Tym razem prezentuje pierwszą płytę główna ATX, która może obsłużyć dwa procesory Intel Xeon.

Tajwański producent, wiodąc prym na targach CeBIT 2009, przedstawia kolejną płytę główną, tym razem o nazwie Z8NA-D6. Jest to pierwsza na świecie płyta ATX, która obsłuży dwa nowe procesory Xeon, jako że wyposażono ją w dwie podstawki LGA 1366 (Socket B) dla procesorów o nazwie kodowej Bloomfield. Model ten opiera się na chipsecie Intel 5500, posiada sześć gniazd pamięci DDR3 (po trzy dla jednego procesora), jeden slot PCI-Express x16 i dwa PCIe x8, a także czternaście portów SATA.

Asus nie podał informacji na temat dostępności i ceny nowej płyty głównej, jednak zważywszy na to, że procesory Xeon 5500 zadebiutują 28 marca, możemy spodziewać się modelu Z8NA-D6 w sklepach na początku kwietnia.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.