CeBIT 2009: Płyta główna z chipsetem P55 dla procesorów Core i5

MSI zaprezentuje na targach CeBIT płytę główną, wyposażoną w chipset Intel P55, cztery sloty pamięci DDR3 oraz gniazdo LGA 1160 dla procesorów Core i5.

Na targach CeBIT 2009, które rozpoczynają się już jutro, tajwański producent przedstawi swoją pierwszą płytę główną, przeznaczoną dla procesorów Core i5 – komercyjnej, okrojonej odmiany Core i7. Płytę oparto na chipsecie Intel P55 i wyposażono w cztery gniazda dla dwukanałowych pamięci DDR3, trzy sloty PCI-Express x16 dla technologii CrossFireX lub 3-way SLI, jedno złącze eSATA i osiem SATA 3.0 Gbps, podwójny port Gigabit Ethernet oraz zintegrowany 7.1-kanałowy dźwięk.

Model G7P55-DC zostanie oficjalnie zaprezentowany w ciągu kilku najbliższych dni, jednak na rynek z pewnością tak prędko nie trafi, jako że procesory Core i5 mają zadebiutować dopiero w trzecim kwartale 2009 roku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.