Mac OS X Snow Leopard będzie działał wydajniej dzięki kompatybilności z OpenCL

Czerwiec datą premiery nowego Mac OS-a?

Zgodnie z tym, czego nieoficjalnie dowiedział się reporter The Baltimore Sun, następca "najlepszego systemu świata", czyli Snow Leopard, zadebiutuje na rynku 8. czerwca.

Apple Snow Leopard, jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku, będzie miała najprawdopodobniej miejsce 8 czerwca, jak czytamy w Baltimore Sun. Data ta wydaje się bardzo prawdopodobna: w tym czasie bowiem odbywać się będzie organizowana przez Apple’a Worldwide Developers Conference. Przypomnijmy, że Snow Leopard został zapowiedziany właśnie podczas tego wydarzenia w zeszłym roku. WWDC to również miejsce premiery iPhone’a 3G.

Mac OS X to największa konkurencja systemów Windows. Jak twierdzi Apple, następca Leoparda to nie nowe funkcje, a raczej usprawnienia w jakości i wydajności, takie jak lepsza obsługa procesorów wielordzeniowych czy GPU computing (technika pozwalająca na wykorzystanie mocy procesora graficznego nie tylko do generowania grafiki).

Wygląda na to, że Apple’owi, mimo wcześniejszych szacunków, uda się wyprzedzić Microsoft: rynkowa premiera Windowsa 7 spodziewana jest w sierpniu, a i tak jest to najbardziej optymistyczny scenariusz.

0
Źródło: Baltimore Sun
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.