Komputer dla fanów systemu operacyjnego Apple'a, ale niekoniecznie fanów proponowanych przez firmę z Cupertino cen

Desktop firmy Psystar z systemem… Mac OS X Leopard

Psystar, niewielka firma uwikłana w wojnę sądową z Apple'em, chyba lubi denerwować Jobsa i innych jabłkowych działaczy, bo wprowadza na rynek kolejny komputer z systemem Mac OS X.

Niewielka firma z Florydy – Psystar – została pozwana przez giganta z Cupertino za nielegalną dystrybucję komputerów bez jabłuszka, z systemem operacyjnym Mac OS X. Batalia w sądzie wciąż trwa (w dodatku na dwóch różnych frontach), tymczasem Psystar dodaje do swojej oferty kolejny desktop z preinstalowanym systemem Mac OS X Leopard.

Komputer o nazwie Open(3) wyposażono w jeden z procesorów Core 2 Duo lub Quad, 2 lub 4 GB pamięci RAM, co najmniej 500-gigabajtowy dysk twardy, grafikę GeForce 8400 GS lub 9500 GT oraz napęd optyczny – nagrywarkę DVD lub napęd Blu-Ray.

Nowy komputer Psystar Open(3) w najsłabszej konfiguracji kosztuje 599 dolarów (czyli ponad 2000 złotych), jednak nie chcemy wiedzieć, ile niewielka firma z Florydy będzie musiała zapłacić odszkodowania, jeśli Apple wygra sprawę w sądzie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.