Desktop z czterema Opteronami i chłodzeniem wodnym

Firma Puget Systems skonstruowała prawdziwe monstrum - desktop wyposażony w cztery czterordzeniowe procesory Opteron, 32 GB pamięci RAM i olbrzymi, zewnętrzny system chłodzenia.

Twój osobisty superkomputer za 16 tysięcy dolarów (ponad 61 000 złotych) – tak pokrótce można scharakteryzować nowe monstrum, które zbudowała firma Puget Systems. Pomysł był prosty – zbudować cichą, wydajną maszynę z czterema czterordzeniowymi procesorami z rodziny Opteron, 32 GB pamięci RAM i ośmioma dyskami twardymi, z możliwością ustawienia różnych konfiguracji RAID. Czy to się udało, tego do końca nie wiemy.

Do utrzymania wszystkiego w chłodzie, firma z Seattle zbudowała zewnętrzny wodny system chłodzenia z dziewięcioma 120-milimetrowymi wentylatorami, pracującymi z napięciem zasilania 5V, co oznacza, że wszystko jest niemal bezgłośne, ale utrzymuje procesory w temperaturze 36 stopni Celsjusza w trybie bezczynności i 45 stopni przy obciążeniu.

Pozostaje tylko pytanie – po co? Może wy macie jakieś pomysły?

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.