Apple MacBook Air

Dotykowe netbooki od Apple’a?

Według dziennika Commercial Times, Apple planuje wprowadzić netbooka z dotykowym ekranem już w wakacje 2009 roku, czego dowodem ma być zamówienie wyświetlaczy u firmy Wintek.

Firma Apple długo broniła się przed segmentem ultramobilnych komputerów, jednak teraz wygląda na to, że i ona poddała się ostatniemu trendowi. Według tajwańskiego dziennika Commercial Times, firma z Cupertino ustawia w szeregu dostawców komponentów do budowy swojego pierwszego netbooka, w dodatku z dotykowym ekranem. Informację ową potwierdza lokalny producent wyświetlaczy Wintek, który zajmuje się produkcją dotykowych ekranów dla nowych produktów Apple’a.

Według dziennika, część z tych wyświetlaczy przeznaczona jest właśnie do budowy netbooka, który miałby trafić na rynek podczas tegorocznych wakacji. Produkcją samego komputera mogłaby zająć się Quanta, korzystając raczej z nowych, niskonapięciowych procesorów Intela (CULV – Consumer Ultra Low Voltage), zamiast układów z rodziny Atom. Czas pokaże.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.