Procesor E3200, po kolejnych poprawach funkcjonalności w stosunku do starszych modeli, uzyskał nowe oznaczenie R0 (tzw. Core Stepping)

Dwurdzeniowy Pentium w technologii 45 nm

Intel przygotowuje kolejny procesor z rodziny Pentium, wyposażony w dwa rdzenie pracujące z częstotliwością 2,6 GHz. Jego współczynnik TDP wynosi natomiast 65 W.

Pomimo, że Intel nie wydusił z siebie jeszcze słowa, na jego stronie internetowej pojawił się nowy dwurdzeniowy procesor, należący najwyraźniej do nowej serii Pentium E3000. Nowy układ o oznaczeniu E3200 został wytworzony w 45-nanometrowym procesie technologicznym, pracuje z częstotliwością 2,6 GHz i posiada podstawkę LGA775, 1 MB podręcznej pamięci L2 cache oraz magistralę FSB z taktowaniem 800 MHz.

Procesor Pentium dual-core E3200, którego współczynnik TDP wynosi 65 W, powinien kosztować około 65 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 240 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.