Android potrafi pracować na smartfonach z procesorem 200 MHz. Te jednak posiadają mniejsze ekrany, mając przy tym mniejsze potrzeby

Eee PC z platformą Android?

Szef europejskiej filii Asusa poinformował, że pracownicy firmy będą gotowi do prezentacji pierwszego pracującego netbooka Eee PC z systemem Android już za dwa miesiące.

Jeszcze podczas targów CeBIT, Erich Chen – szef europejskiego oddziału Asusa – powiedział, że w ciągu dwóch najbliższych miesięcy jego pracownicy będą w stanie zademonstrować działający komputer z linii Eee PC z preinstalowanym systemem Google Android. To znacznie wcześniej, niż początkowo przypuszczano – netbook z platformą Google miał pojawić się dopiero pod koniec roku.

Pracownicy podjęli jednak wyzwanie zaimplementowania systemu operacyjnego, który był tworzony i optymalizowany do użycia w smartfonach z dotykowymi ekranami, w netbooku z relatywnie większym wyświetlaczem.

Netbook z nowym systemem Google miałby być mniej zachłanny na zasoby systemowe, niż Windows XP, a ponadto mieć mniejsze wymagania sprzętowe.

A zatem słowo się rzekło 2 stycznia, kiedy to poszukiwaliśmy sensacji – a nie mówiliśmy?!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.