Energooszczędne turbo-płyty Asusa z gniazdami LGA775

Podczas gdy wszystkie oczy na targach CeBIT skierowane są na płyty z chipsetem P55, Asus przedstawia dwie nowe płyty z chipsetem P45, przeznaczone dla procesorów Core 2 Duo i Quad.

Asus przygotował dwie płyty główne o nazwach P5Q PRO Turbo i P5Q Turbo, oparte na chipsetach Intel P45 i wyposażone w gniazda LGA775 dla procesorów Core 2 Duo i Core 2 Quad. Ponadto obydwie płyty zaprojektowano w unikalnym systemie Xtreme Phase Power Design, który ma zapewniać „wyjątkową” energooszczędność, poprzez wykorzystanie większej ilości faz do dostarczenia wystarczającej ilości mocy, zgodnie z obciążeniem.

Nowe płyty główne posiadają przyciski Turbo, które wraz z narzędziem TurboV w prosty sposób pozwolą podkręcać częstotliwość pracy procesora. Dodatkowo w wyposażeniu znajdziemy cztery gniazda pamięci DDR2, jedno złącze eSATA i siedem SATA 3.0 Gbps, port Gigabit Ethernet i 7.1-kanałowy dźwięk. Model P5Q PRO Turbo posiada dwa sloty PCI-Express x16, podczas gdy posiadacze płyty P5Q Turbo będą mogli korzystać tylko z jednej karty graficznej.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.