GeForce GTX 260 Matrix - karta przeznaczona dla wymagających graczy

GeForce GTX 260 w wersji Matrix

Asus rozszerza linię kart graficznych Matrix o nowy model GeForce GTX 260, który wyposażono w hybrydowy system chłodzenia z dwoma wentylatorami.

Tajwański producent ujawnia nowy dodatek do linii Matrix, nazwany ENGTX260 MATRIX/HTDI/896MD3. To nic innego, jak karta graficzna GeForce GTX 260 sygnowana znaczkiem Republic of Gamers, która oferuje referencyjne zegary procesora, shaderów i pamięci ( odpowiednio 576, 1242 i 1998 MHz), ale do tego wiele interesujących dodatków, jak funkcję monitorowania temperatury i poboru mocy procesora graficznego i pamięci, a także silnik Super Fybrid Engine.

Za chłodzenie odpowiedzialny jest hybrydowy system chłodzenia Hybrid Cooler+, zajmujący dwa sloty i posiadający dwa wentylatory, które mogą pracować z różnymi prędkościami, w zależności od aktualnego obciążenia i temperatury karty. Asus umożliwia również łatwe podkręcenie częstotliwości procesora graficznego, 216 procesorów strumieniowych oraz 896 MB pamięci GDDR3 odpowiednio do 700, 1500 i 2300 MHz.

Nowy GeForce GTX 260 z rodziny Matrix powinien trafić na półki sklepowe w najbliższych tygodniach. Ceny jeszcze nie znamy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.