Eric Schmidt punktuje Microsoft, docenia Amazona, Apple'a i Facebooka

Google twierdzi, że czysta energia jest opłacalna

Prezes Google, firmy mającej od zawsze aspiracje do bycia "zieloną", tym razem chce zaplanować program redukcji gazów cieplarnianych, który miałby wejść w życie do 2030 roku.

Eric Schmidt, dyrektor generalny Google, podkreślił, że chciałby wdrożyć narodowy plan redukcji gazów cieplarnianych w Stanach Zjednoczonych do końca 2030 roku. Taki program miałby kosztować około 3,5 biliona dolarów ($3 500 000 000 000) na przestrzeni 22 lat. Plan zakłada zbadanie źródeł odnawialnej energii, zainwestowanie 45 milionów dolarów w firmy dostarczające „Zieloną Energię” oraz usprawnienie systemu sieci wysokiego napięcia.

Koszt przedsięwzięcia być może jest ogromny, jednak Schimdt zauważył, że wdrożenie planu może przynieść oszczędności w wysokości 4,4 biliona dolarów. Być może jest to odpowiedź na nieprzychylne firmie z Mountain View ostatnie pogłoski, jakoby Google produkowało za dużo dwutlenku węgla.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.