Do piątku przeglądarka IE8 zyskała jeszcze 1,56 procenta udziału, jednak większość z dodanych użytkowników aktualizowała przeglądarkę z wersji 7, a nie zmieniła swoje preferencje

Internet Explorer 8 nie namieszał

StatCounter

Według informacji zebranych przez firmę StatCounter, premiera Internet Explorera 8 nie wpłynęła bardzo na rynek przeglądarek internetowych. W dniu debiutu finalnej wersji najnowszej przeglądarki Microsoftu, jej udział procentowy w rynku wzrósł do 1,39 procenta, jednak udział głównego rywala – Firefoksa 3.0 – wzrastał dynamicznej w tym czasie, osiągając poziom 25,38 procenta.

Największą stratę zanotowała siódma edycja Internet Explorera – 0,4 punktu procentowego. Pozostali konkurenci – Safari, Chrome i Opera – odnotowali nieznaczne zmiany w swoich udziałach w rynku.

Szef firmy StatCounter – Aodhan Cullen – określił premierę IE8, jako niezbyt imponującą i przyrównał ją do „bardziej gorliwego domagania się Firefoksa 3.0”. Podczas, gdy jego udział w rynku, jako wersji beta, już był znacznie większy, niż większości konkurentów, finalna wersja zwiększyła ten udział z 7,8 aż do 18,9 procenta w zaledwie 3 dni.