TomTom i Microsoft stroszą piórka i wygrażają palcami

Microsoft pozywa TomToma, a TomTom Microsoft

Oko za oko, ząb za ząb. TomTom pozywa firmę Microsoft o naruszenie patentów. To odpowiedź holenderskiej firmy nawigacyjnej za podobny pozew ze strony giganta z Redmond.

TomTom i Microsoft prowadziły od roku rozmowy na temat zgody na wzajemną wymianę technologii. Jak się okazuje, obie firmy posiadały w swojej ofercie produkty naruszające licencje przeciwnej strony. Pierwszy stracił cierpliwość koncern z Redmond i wytoczył proces przeciw TomTomowi o naruszenie patentów. Holenderski producent sprzętu nawigacyjnego nie pozostał dłużny – firma poinformowała, że złożyła kontrpozew przeciw Microsoftowi.

Analitycy są zdania, że w chwili obecnej przypadek jest wręcz kuriozalny. – Walka na sali sądowej tylko podgrzeje atmosferę, ale najbardziej prawdopodobnym finałem sprawy będzie obustronne porozumienie – komentuje Martin den Driver, analityk z SNS.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.