Fundacja Kidprotect.pl to najstarsza w Polsce organizacja pozarządowa zajmująca się problematyką bezpieczeństwa dzieci w internecie

Młodociani w Internecie bez najmniejszego nadzoru

Internet wśród młodocianych to coraz powszechniejsza forma spędzania wolnego czasu. W Wielkiej Brytanii statystyczne dziecko przebywa w cyberprzestrzeni 42,5 godziny miesięcznie.

Według badań przeprowadzonych przez firmę Symantec, przeciętne brytyjskie dziecko spędza w Internecie niecałe dwie doby miesięcznie (42,5 godziny miesięcznie). To dwukrotnie więcej, niż myślą rodzice: wszyscy ankietowani spodziewali się, że czas ten nie przekracza średnio 18,8 godzin).

31% dzieci twierdzi, że rodzice nie zdają sobie sprawy ze stron, jakie witryny odwiedzają młodociani. To o 6% więcej w porównaniu do podobnego badania z zeszłego roku. Większość rodziców nie słyszała o kontroli rodzicielskiej, zarówno wbudowanej w system, jak i jako zewnętrzna aplikacja.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.