Opera wciąż znajduje się na marginesie rynku desktopowych przeglądarek - ale na mobilnych urządzeniach zdecydowanie króluje!

Mobilny Internet coraz popularniejszy

Korzystanie z mobilnego Internetu przestaje być ekstrawagancją. W ciągu roku na rynku amerykańskim ilość mobilnych internautów wzrosła dwukrotnie.

Według badań comScore, firmy zajmującej się badaniem ruchu internetowego, mobilny Internet cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Skończyły się czasy ślamazarnie generowanych stron internetowych na malutkim ekraniku – głównie za sprawą iPhone’a i mu podobnych palmofonów.

W styczniu ubiegłego roku 36,87 miliona Amerykanów korzystało z Internetu przy pomocy telefonu komórkowego. Rok później liczba ta urosła do 63 milionów. Co więcej, 35% mobilnych internautów loguje się do sieci codziennie.

Najpopularniejszą aktywnością wśród „komórkowców” to blogowanie i korzystanie z serwisów społecznościowych. Ich przedział wiekowy waha się głównie pomiędzy 18 a 34 lat.

0
Źródło: comScore, Inc.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.