Dell bowiem planuje wprowadzić go na rynek jeszcze na wiosnę

Najcieńszy notebook świata

Dell zaprezentował dziś wyjątkowo cienkiego notebooka, który ma rywalizować ze stylowym MacBookiem Air.

Elegancki, cienki notebook Dell Adamo jest wykonany z aluminium i ma raptem 1,65 centymetra grubości. Jest wyposażony w 13,4-calowy ekran i dysk twardy SSD. Dostawy do dystrybutorów już się rozpoczęły. Dla porównania, MacBook Air ma 1,93 cm grubości. Należy jednak oddać honor notebookowi Apple’a: Adamo jest tej samej grubości w całej swojej długości, Air zaś ma spadzisty kształt, co powoduje, że wizualnie wciąż sprawia wrażenie bardziej cienkiego.

Komputer wyposażony jest w procesor Intel Core 2 Duo SU9300 (1,2GHz/800MHz FSB/2MB L2 Cache), 2 gigabajty pamięci DDR3 800 MHz. Za wyświetlanie obrazu odpowiada układ Intela o nazwie GMX4500. Komputer posiada 2 złącza USB, jedno USB/eSATA, jedno Ethernetowe. Posiada również wyjście audio i DisplayPort.

Komputer jest cieniutki, ale by stać się jego posiadaczem, trzeba mieć gruby portfel. Ceny wahają się pomiędzy 6 800 zł a 9 200 zł.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.