AMD Phenom II X4 940 BE. Z zewnątrz nowy procesor różni się od poprzednika tylko napisem. Wewnątrz zmian jest więcej, choć nie jest to zupełnie zmodyfikowana architektura, a jedynie poprawiona.

Najszybszy procesor Phenom II zadebiutuje 20 kwietnia

Linia najnowszych, czterordzeniowych procesorów AMD, które wytworzono w technologii 45 nanometrów, ma zostać wzmocniona o najszybszy model, pracujący z częstotliwością 3,2 GHz.

AMD na 20 kwietnia 2009 roku zaplanowało premierę kolejnego procesora z rodziny Phenom II, która opiera się na 45-nanometrowym procesie technologicznym. Każdy z czterech rdzeni modelu X4 955 pracuje z częstotliwością 3,2 GHz, a sam procesor posiada 8 MB podręcznej pamięci L2 cache, obsługę pamięci zarówno w standardzie DDR2, jak i DDR3. Maksymalna ilość wydzielanego ciepła przez procesor wynosi natomiast 125W.

Cena nowego procesora AMD Phenom II zapewne przekroczy 200 euro (ponad 915 złotych). Użytkownicy mający chrapkę na platformę AMD Dragon, mogą już zacierać ręce i powoli rozstawać się z oszczędnościami.

Nowy procesor, wraz z płytą AM3, pamięcią DDR3 i parą Radeonów HD 4890 z pewnością skusi niejednego amatora gier.

Możecie również przyjrzeć się recenzji dotąd najszybszego procesora z rodziny Phenom II – X4 940 Black Edition.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.