Netbook MSI deklasuje modele konkurencji - Eee PC 1000HE i Samsunga N110, które mogą pracować przez 9,5 godziny

Netbook Wind pracuje ponad 13 godzin na baterii

Niwy netbook firmy MSI jest nie tylko szybki, dzięki 8- lub 16-gigabajtowej stacji SSD, ale również energooszczędny - potrafi pracować na baterii nawet przez 13 godzin i 15 minut.

Tajwański producent twierdzi, że jego nowy notebook potrafi pracować przez 10,5 godziny po jednym ładowaniu baterii. To jednak zaniżony wynik, bowiem serwis Eee PC.de w przeprowadzonych testach wykazał, że model MSI Wind U115 Hybrid wyposażony w 6-komorową baterię wytrzymał 13 godzin i 15 minut po jednym ładowaniu. Test przeprowadzono w środowisku Battery Eater w trybie Classic, przy 30-procentowej jasności ekranu, korzystaniu wyłącznie ze stacji SSD (w wyposażeniu netbooka jest również dysk twardy) i z wyłączonym WiFi. Żeby jednak nie było zbyt przyjemnie, procesor był ciągle dość mocno obciążony.

Aktualnie trwają testy w drugim trybie – Reader’s – który jest bliższy codziennemu użytkowaniu komputera. Wyniki powinny pojawić się dopiero jutro, bowiem z pewnością czas pracy na baterii będzie znacznie dłuższy, niż 13 godzin.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.