Netbook z nowym chipsetem VX855 rodem z Hong-Kongu

3G Netbook to nieźle wyposażony ultramobilny komputer, posiadający m.in. procesor Nano, stację SSD i do 2 GB pamięci RAM, którego producentem jest mało znana firma z Hong-Kongu.

Firma Top Crown Technology Limited zamieściła na swojej stronie internetowej informacje na temat swojego pierwszego netbooka, który opiera się na najnowszym chipsecie VIA VX855, który daje możliwość odtwarzania materiałów Full HD.

Ponadto komputer z Hong-Kongu o niezbyt wyszukanej nazwie „3G Netbook” posiada 10,1-calowy, podświetlany diodami LED ekran LCD o rozdzielczości 1024 x 576 pikseli, procesor VIA Nano z taktowaniem 1,3 GHz, do 2 GB pamięci DDR2, a także możliwość wyboru między dyskiem twardym o pojemności od 40 do 160 GB, lub stacją SSD o pojemności 16/32/64 GB.

Dodatki obejmują między innymi czytnik kart pamięci, 1,3-megapikselową kamerę internetową, WiFi, moduł 3.5G, Bluetooth, mikrofon oraz port Ethernet.

Nie ma niestety informacji na temat ceny nowego netbooka. Nie wiemy również, czy będzie on dostępny na naszym rynku, choć do Europy dotrze na pewno.

Pełną specyfikację techniczną znajdziecie tutaj.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.